تبلیغات
زبان انگلیسی در گناباد

زبان انگلیسی در گناباد

  • خوش آمدید
قرعه کشی بزرگ مرکز فروش

بانام ویاد خدا
با سلام خدمت تمامی دوستداران زبان انگلیسی در داخل شهرستان گناباد و خارج ازشهرستان گناباد،همین طور که می دانید یکی اززبانهای مهمی که امروزه کاربرد های فراوانی دارد زبان انگلیسی میباشد.وحال سعی ما برآن است تا بتوانیم بابالا بردن دامنه ی لغات ودرکنارآن خواندن متن های کوچک این زبان را تقویت کنیم ،البته در ضمن سعی شده تا تحقیقاتی نیز به زبان انگلیسی درکنار آن ارائه شود.
راه ارتباطی شما باما:englishingonabad@gmail.com
انجمن زبان پژوهان گناباد.

چگونه انگلیسی یاد بگیریم؟

چگونه انگلیسی یاد بگیریم

چگونه انگلیسی یاد بگیریم؟

1- انگیزه: مانند کسى باشید که دوست دارد انگلیسی بیاموزد.

2- دیکشنری: یک دیکشنری انگلیسی خوب تهیه کنید.

3- اشتباه ممنوع: از اشتباهات پرهیز کنید.

4- تلفظ: تلفظ اصوات انگلیسی و علائم فونتیک را یاد بگیرید.

5- ورودی: با خواندن و شنیدن مکرر جملات، انگلیسی را در ذهنتان ماندگار کنید.انگیزه برای فراگیری زبان انگلیسی

چه چیزی برای فراگیری صحیح زبان لازم است؟ شما باید کمی زندگی‌تان را تغییر دهید. مثلا با خودتان انگلیسی حرف بزنید و یا بعدازظهرتان را به مطالعه دیکشنری و یا دفتر لغت‌تان اختصاص دهید. برای انجام این کارها، آنهم به طور منظم، باید از انجام این کارها لذت ببرید. اگر شما مانند بیشتر زبان‌آموزهای دیگر هستید و دوست ندارید این کارها را انجام دهید، پس باید روی انگیزه‌تان کار کنید.

افزایش انگیزه برای آموختن زبان: ما در اینجا به شما تکنیک‌های روانشناسانه‌ای را آموزش می‌دهیم تا از فراگیری زبان لذت برده و انگیزه‌تان را ارتقاء دهید و درنهایت تغییر بزرگی را در وضعیتتهیه یک دیکشنری خوب

چرا شمـا به یک دیکشنری خوب نیاز دارید؟ یک دیکشنری خوب مهمتریـن چیزى است که براى فراگیرى زبان انگلیسی مورد نیاز است. زبان‌آموزان موفق همیشه و بـه طور مرتـب از دیکشنری‌هایشان استفاده مى‌کنند و بدیـن ترتیب یـاد مى‌گیرند که چگونه از لغات تازه استفاده کنند.

یک دیکشنری خوب چه ویژگى‌هایى دارد؟ یک دیکشنری خوب باید:

1- «انگلیسی به انگلیسی» باشد.

2- تلفظ هر کلمه را با علائم فونتیک نشان دهد.

3- براى هر لغت یک یا چند جمله نمونه ذکر کند.از اشتباهات پرهیز کنید

با نوشتن یا صحبت كردن ممكن است به انگلیسیتان لطمه بزنید. گرامر، دایره لغات و تلفظ شما ممكن است با تمرین كردن بدتر شود. وقتی به انگلیسی چیزی می‌نویسید و یا صحبت می‌كنید، ممكن است جایی دچار اشتباه شوید و بدین ترتیب خودتان به خودتان آموزش غلط می‌دهید و وقتی كه به غلط چیزی یاد گرفتید به سختی می‌توانید آن را برطرف كنید. راه حل آن ساده است: از اشتباهات پرهیز كنید! سعی كنید فقط جملات صحیح انگلیسی را در گفته‌ها و نوشته‌های خود به كار ببرید.

چگونه از اشتباهات پرهیز كنیم؟

  • قبل از اینكه شروع به مكالمه و صحبت كردن كنید باید تلفظ صحیح تمام اصوات انگلیسی و كلمات اصلی را بیاموزید.

  • قبل از نوشتن یا صحبت كردن لازم است جملات زیادی را بخوانید و بشنوید.

  • سعی كنید با دقت و آهسته بنویسید و صحبت كنید و از زبان ساده استفاده كنید.فراگیری تلفظ‌ها

چرا فراگیری تلفظ كلمات برای زبان‌آموزان الزامیست؟ زیرا اولین و مهمترین چیزی است كه افراد برای قضاوت در مورد مهارت شما در زبان انگلیسی به آن توجه می‌كنند. شما باید آن را به خوبی فرا بگیرید، حتی اگر گمان می‌كنید كه خیلی خوب می‌توانید به انگلیسی صحبت كنید.

چگونه تلفظ انگلیسی را فرا بگیریم؟ شما باید:

1- تلفظ همه اصوات انگلیسی را به درستی فرا بگیرید. اصوات انگلیسی و علائم فونتیك بین‌المللی (IPA) در یك جدول نشان داده شده‌اند. شما می‌توانید به نمونه‌های ضبط شده‌ی همه‌ی اصوات انگلیسی گوش دهید.

2- علائم فونتیك را یاد بگیرید. علائم فونتیك سیستمی برای نوشتن تلفظ كلمات انگلیسی است. این علائم اغلب بصورت IPA نوشته می‌شوند.

3- تلفظ هر كلمه‌ای را كه به كار می‌برید یاد بگیرید. در دیكشنری‌های خوب علائم فونتیك برای تمامی كلمات آورده شده است.ورودی - وارد كردن انگلیسی در ذهن

ورودی چیست و چرا به آن نیاز داریم؟ به طور خلاصه می‌توان گفت ورودی یعنی «جملات انگلیسی كه شما آنها را می‌خوانید یا می‌شنوید». هنگامیکه شما چند جمله انگلیسی می‌خوانید یا می‌شنوید، بخش‌هایی از آن جملات در ذهن شما باقی می‌مانند که این به شما اجازه می‌دهد که خودتان هنگام صحبت کردن یا نوشتن جملات مشابهی بسازید.

شما نباید انگلیسی را بر پایه قواعد گرامری بیاموزید چونکه بخاطر سپردن قواعد گرامری مشکل است و ساختن جملات با استفاده از آنها به کندی صورت می‌گیرد.

چرا باید ورودی شما جالب و جذاب باشد؟ زیرا لذت بردن از آموختن کلید پیشرفت شما است.

شما می‌توانید از روش‌های گوناگونی به کسب ورودی انگلیسی بپردازید:

  • خواندن متون انگلیسی برای شما یک ورودی آسان محسوب می‌شود (آسان‌تر از شنیدن). هنگام مطالعه به لغات، عبارات و ساختارهای گرامری جدید خوب دقت کنید.
  • چطور با خواندن، انگلیسی خود را تقویت كنیم؟

  • تماشای فیلم‌های زبان اصلی به شما کمک می‌کند تا هم مهارت خود را در مکالمه انگلیسی افزایش بدهید و هم لغات غیر رسمی (محاوره‌ای) را فرا بگیرید.

 علاوه بر اینها، یک دیکشنری خوب به شما ورودی بسیار خوبی در غالب جملات نمونه ارائه می‌دهد. با خواندن این جملات شما می‌آموزید که چگونه از یک لغت استفاده کنید.

ادامه مطلب چگونه انگلیسی یاد بگیریم؟